Poštovane vatrogaskinje, sretan vam Dan žena!

DVD Stupnik - Osiguranje Alpe-Adria 2016.Prvi Dan žena je službeno obilježen 08. ožujka 1909. godine u Americi.

Naime, prihvaćen dan se veže uz događaj od 08.03.1857. godine, kada su američke tekstilne radnice protestirale zbog loših radnih uvjeta i niskih plaća.

Protesti su se na taj dan održavali i narednih godina, a “okidač” za službeno obilježavanje Dana žena je bio događaj iz 1908. godine kada je 15.000 žena marširalo kroz New York i protestirajući tražilo kraće radno vrijeme, bolje plaće i pravo glasa.

Malo po malo, počele su ga prihvaćati i druge zemlje u svijetu te je danas Dan žena međunarodnog karaktera.

UN su ga počeli obilježavati od 1975. godine. To je ujedno i godina proglašena “Međunarodnom godinom žena“.

Zanimljivo je da je Rusija, još u vrijeme Lenjina, postala prva zemlja koja je je Dan žena uvrstila među državne praznike, a slijedile su ju još neke zemlje.

Rukovodstvo DVD-a Stupnik, ispred svih svojih članica i članova, čestita svim ženama diljem svijeta – Dan žena!

Dan žena - vatrogaskinje HVZ