Posljednji pozdrav Ivanu Furdi

Željeli bismo podijeliti s vama naš posljednji pozdrav Ivanu Furdi .

Ivan Furda je započeo svoj vatrogasni put još u samim počecima našeg DVD-a Stupnik.

Svojim učlanjenjem u DVD Stupnik i prisustvovanjem na osnivačkoj skupštini 16.04.2000. godine, postaje jedan od osnivača naše organizacije i član od velike vrijednosti.

Svojom višegodišnjom marljivošću i predanošću stekao je i prava na isticanje brojnih odličja.

Brončanom vatrogasnom medaljom nagrađen je 2010. godine te još uz to potpuno zasluženo dobiva titulu „ Vatrogasac godine “ dok dvije godine kasnije biva nagrađen brončanom vatrogasnom plamenicom.

Pravo na nošenje srebrne vatrogasne medalje stječe 2019. godine, a ranije, ove teške 2020. godine, dobiva vatrogasnu spomenicu za 20 godina aktivnosti.

Bilo je tu još mnogo raznih plaketa i zahvalnica.

U ovih 20 godina postojanja DVD-a Stupnik, velik je broj ljudi prošao kroz popis članstva.

Ljudi su dolazili i odlazili, ali Ivan je uvijek bio tu kao neka konstanta i dobri duh našeg društva.

Dragi naš Furda, ne možemo ti riječima opisati koliko su nam srca slomljena i puna tuge što si nas napustio.

Bio si veliki dio naših života, bio si srce našeg DVD-a. Jednako omiljen od strane djece i odraslih članova te dobrodošao u svako društvo.

Hvala ti za sve što si ikada učinio za nas, hvala ti za sve lijepe trenutke koje si nam podario, hvala ti za svo znanje koje si nam prenio.

Bio si veliki vatrogasac od samih početaka, sve do zadnjeg daha. Uvijek ćemo se sjećati koliko si bio predan ovom pozivu da si u bilo koje doba dana i noći sjeo na svoj bicikl i došao u DVD kada god je trebalo.

Teško je pronaći intervenciju na kojoj nije tvoje ime na popisu, kao zamjena dežurnom vatrogascu.

Tvoje godine nikad nisu predstavljale problem, toliko si bio snalažljiv da ti se divimo.

Zato tvoja kuhača, Furdina kuhača, ostaje zauvijek uz nas i pored nas, tvoja kuhača za paljenje sirena, a naša kuhača za zauvijek lijepa sjećanja na tebe.

Ova slova na papiru ne mogu opisati našu tugu.

Sa osmijehom se prisjećamo tebe, a tugujemo što te više nema pored nas.

Nadamo se da si pronašao svoj mir.

Neka ti je laka zemlja, počivaj u miru i zbogom dragi prijatelju!

Tvoji prijatelji i kolege iz DVD-a Stupnik.

Ivan Furda sahranjen je uz sve stečene vatrogasne počasti.

Posljednji pozdrav Ivanu Furdi.